Zimní nevěsty
Svatba v zimě má mnoho výhod. Je plná romantiky, provoněná cukrovím a jehličím a vaše svatební fotografie budou pohádkově nádherné. Romantika zasněžené přírody vás naprosto ohromí.
Ideálními barvami pro zimní svatbu jsou stříbrná, zlatá, perlová, starorůžová, světle a tmavě modrá. Brzké stmívání navíc umožňuje rozsvícení spousty svíček a podtržení jedinečné svatební atmosféry. Mnozí tvrdí, že zima je nejkrásnější částí roku a my se rozhodli, ukázat vám unikátní atmosféru zimní veselky.
Představte si koulovačku, prskavky, jmelí, zasněženou krajinu, sníh lesknoucí se zimním sluncem, led, voňavý horký punč, sněhobílý kožíšek, focení v padajícím sněhu.... Takové okamžiky lze zachytit jedině v chladných zimních měsících.
Já se o takovou pohádkově krásnou zimní svatbu pokusila. Samozřejmě, že ne sama. Nápad na tento zimní svatební tutoriál uzrál v hlavě Hanky Haklové, spolumajitelce svatebního studia Angel Style. Tyto nesmírně talentované a nadané dámy mají hlavu plnou nápadů, a proto i svatební šaty z jejich tvůrčí dílny Hany Křivánkové a Hany Haklové jsou jedinečné, neokoukané a originální. S holkami jsem nespolupracovala poprvé, a protože jsme stejně bláznivé a nadšené pro to, co děláme, stačil nám jeden vzájemný telefonát a akce se roztočila až neskutečnou rychlostí. Ještě ten den jsem domluvila modelku Radku Tesařovou, zkontrolovala stav námi vybrané lokality, připravila studio a vše potřebné k tomu, aby jsme druhý den ráno mohli spustit naši zimní svatební akci.
Pokud jde o kytku, nemohly jsme oslovit nikoho jiného, než skvělou floristku Romanu Poláčkovou, která k naší radosti okamžitě kývla.
Ještě večer, téměř v noci však zazvonil telefon se slovy: "A co takhle druhá nevěsta?"
Slovo dalo slovo a ráno v 8:00 už byla nastoupená i moje mladší dcera Agáta. Mezi tím, co já jsem už čekala ve studiu na Radku, Hanka odjíždí s Agátou do svatebního studia vybírat druhý model šatů. Ty první byly jasné, nádherný model bohémských svatebních šatů, jejichž krajka byla vyšita ze samých malilinkatých lapačů snů. Ještě den před focením je Hana Křivánková ladila do posledního detailu.

No a pak už šlo vše jako po drátkách. Já ladila make-up, který jsem volila v chladnějších zimních tónech. Výrazné oči, tvářenky ve studené růžové barvě a výrazné rtěnky podtrhly chladnou zimní atmosféru. Hanka s Hankou připravovaly šaty pro nevěsty, a protože je Romča velká šikula, zvládla kromě věnců a kytice i účesy obou modelek. Já jí teda pomáhala, ale jenom trošičku :-)
Hanka Haklová se postarala nejenom o šaty, ale také o občerstvení.
Jak se říká, i cesta je cíl.....a pro mě byla tato cesta k našemu vysněnému cíli prostě jedna obrovská a radostná jízda.

Ke všeobecné radosti Hanka zařídila i skvělého fotografa Miroslava Machka, bez kterého by jsme neměli tyto nádherné fotografie. Mira měl hlavu plnou nápadů, a jako jediný muž mezi námi děvčaty to ustál na výbornou. Fotit nevěstu v zimě totiž není vůbec jednoduché, ovšem pan fotograf si s tím poradil na výbornou.
A třešničkou na dortu byla spolupráce s Pavučinou snů, jejíž tváří, mozkem i šikovnýma rukama je Enny. Krásný lapač na fotkách je právě z její dílny. Mimo jiné se specializuje na výrobu vonných svíček a minerálních náramků.
Z jednoho spontánního nápadu vznikl během noci nádherný svatební projekt, kdy z jedné nevěsty byly dvě, kdy se spojilo několik lidiček, kteří milují svoji práci nadevše a stala se z nich parta nadšenců, které neodradila ani vlezlá zima a 1 km dlouhá cesta k lesu, kterou jsme museli absolvovat pěšky i se všemi proprietami.
Modelkám patří obrovský dík a hluboká poklona, že zvládly nejenom cestu k lesu ve svatebních šatech, ale následně i několik hodin v mrazu s odhaleným dekoltem, holýma rukama, kdy nejteplejší látkou na těle byla krajka a tyl :-)
Podařilo se nám vytvořit nádherné zimní dílo o dvou nevěstách: Jedna je Romantická a druhá Boho.
Je na každém, která se stane jeho favoritkou. Já musím neskromně konstatovat, že nádherné jsou obě dvě a vybrat tu, která je krásnější jsem nedokázala.
Made on
Tilda